NSF

NSF

گواهینامه NSF بنیاد ملی بهداشت : (National Sanitation Foundation) در سال 1944 با هدف حفظ و بهبود سلامت بشر در مقیاس جهانی، بنا نهاده شده است. NSF سازمانی مستقل و غیر انتفاعی است که توسعه استانداردها، صدور گواهینامه های محصول ، آموزش و پرورش و مدیریت ریسک در حوزه سلامت عمومی و محیط زیست را در برنامه خود قرارداده و به آن متعهد است.
تولید کنندگان و مصرف کنندگان در سطح بین المللی به NSF به عنوان توسعه دهنده استانداردهای بهداشت عمومی و صادرکننده گواهینامه ها و تاییدیه های بهداشتی جهت کمک به حفظ جهانیان از نظر غذا، آب، بهداشت و محصولات مصرفی اطمینان دارند.

بخش آب در NSF :
بخش آب در NSF محصولاتی را که با آب آشامیدنی در ارتباط هستند، ارزیابی می کند. محصولاتی مانند لوله های آب، ضدعفونی کننده های شیمیایی آب، تجهیزات استخر و جکوزی و همچنین دستگاه های تصفیه آب و فیلترهای آنها توسط این بخش سازمان مورد آزمایش قرار می گیرند.
تلاش های NSF باعث توسعه استانداردهای ملی امریکا برای کلیه مواد و محصولاتی که مرتبط با آب آشامیدنی هستند گردید و کمک زیادی به حفظ سلامت عمومی و محیط زیست و به حداقل رساندن عوارض نامطلوب بهداشتی نمود.
در سال 1990، آژانس حفظ محیط زیست امریکا ، استانداردهای NSF را جایگزین برنامه های خود در ارتباط با آب آشامیدنی کرد. امروزه کلیه تولید کنندگان لوله و سایر تجهیزات استفاده شده در شبکه لوله کشی اماکن تجاری و مسکونی ملزم به دریافت گواهینامه استاندارد NSF هستند.

NSF تایید می کند که:
کاهش آلودگی توسط فیلترهای محصول درست است
سیستم های تصفیه آب املاح مضری را به آب اضافه نمی کنند
برچسب زدن محصول، جزو تبلیغات گمراه کننده نیست.

گواهینامه NSF برای دستگاه ها و تجهیزات تصفیه آب خانگی :
کلیه اجزای دستگاه های تصفیه آب خانگی می بایست مورد آزمایش قرار بگیرند تا مشخص شود آیا از استانداردهای بهداشتی لازم برخوردار هستند یا خیر؟
صدور گواهینامه NSF به مصرف کننده این اطمینان را می دهد که دستگاه تصفیه آبی که قصد خرید آن را دارند همانطور که تولید کننده آن ادعا می کند قادر به ارتقای سطح کیفیت آب آشامیدنی خانواده او می باشد.
البته مراجع و سازمان های دیگری نیز وجود دارند که می توانند برای دستگاه ها و تجهیزات تصفیه آب ، گواهینامه استاندارد صادر کنند که از آن جمله می توان به ” انجمن کیفیت آب” (Water Quality Associations – WQA)  اشاره کرد که این انجمن نیز برای صدور گواهینامه های خود از پروتکل های NSF استفاده می کند.
انواع بررسی های NSF در خصوص دستگاههای تصفیه آب
(NSF / ANSI 42) – اثر گذاری تجهیزات تصفیه آب بر زیبایی
(NSF / ANSI 44) – سختی گیرها : به منظور کاهش سختی آب (شامل یونهای کلسیم و منیزیم اضافه) از تبادل کاتیونی رزین احیا شده با کلرید سدیم یا کلرید پتاسیم استفاده می‌کنند.
(NSF / ANSI 53) – اثرات بهداشتی و سلامتی دستگاه های تصفیه آب
(NSF / ANSI 55) –تصفیه آب با اشعه ماورای بنفش: این سیستم ها از اشعه ماوراء بنفش برای  ضدعفونی کردن آب  و هم برای ازبین بردن ویروس‌ها و باکتری‌ها بهره می‌برند.
(NSF / ANSI 58) – تصفیه آب به روش اسمز معکوس: سیستم های اسمز معکوس (RO)، جریان طبیعی آب را معکوس می کنند به طوری که آب از طریق یک غشاء نیمه تراوا از یک محلول غلیظ تر به سمت یک محلول رقیق ترحرکت می‌کند. اکثر سیستم های اسمزمعکوس، از چند فیلتر تکمیلی قبل و بعد از غشاء ممبران استفاده می‌کنند.
(NSF / ANSI 62) – تصفیه آب به روش تقطیر: این سیستم آب را تا رسیدن به نقطه جوش گرم می کند و سپس بخار آب را مجدداً به مایع تبدیل می‌کند.

گروه ارزیابی چابک آماده مشاوره دراخذ گواهی نامه NSF جهت تولید کنندگان فیلترهای خانگی وصنعتی وانجام هماهنگی های لازم درخصوص انجام بازرسی ازاین موسسه  می  باشد

برای انجام گپ آنالایز واعلام هزینه مشاوره دراستقرار ومشخص شدن هزینه ثبت وصدوراین گواهی با پرکردن این فرم وارسال آن برای ما جهت ارسال کارشناس به مجموعه خود اقدام فرمایید .

تهیه استانداردهای ANSI/NSF  , تهیه تست ریورت ,تهیه تکنیکال فایل و بروشور ازدیگر خدمات ما می باشد

لازم به ذکر است ارزیابان چابک خود عضو سایت موسسه  NSF برای دریافت ودسترسی به استاندارد های مربوطه بوده و خاطر نشان میدارد اعطای گواهی نامه منوط به بازرسی سخت گیرانه وسرزده موسسه NSF از تولید کننده می باشد.

این موسسه درصورت تخطی تولید کننده به تمام مشتریان فراخوان پس گرفتن این گواهی نامه را اعلام میدارد همچنین علاوه برسخت گیری هایی جهت رعایت الزامات ازسوی تولید کننده  می بایست به صورت ادواری ارزیابی و اآنالیزها با استانداردهای ذکر شده مطابقت داده شوند ونیز کاتالوگ های تولید کننده فاقد موارد تبلیغاتی گمراه کننده برای مصرف کننده باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *