سلام ، به سایت کارگزاران ارزیابی چابک خوش آمدید.

استانداردAPI

slide-27bd90b
slide-f145459
slide-ead38b1

استاندارد API (American petroleum institute)

موسسه نفت آمریکا یا American petroleum institute در سال 1919 میلادی و در شهر کلمبیا تاسیس شد. در سال 1924 این موسسه به یکی از مهم ترین مراکز نگه داری و تدوین استانداردهای صنعت نفت و گاز در جهان تبدیل شد. استاندارد API کمک زیادی به صنعت به منظور جلب رضایت مصرف کنندگان و نیز تولید و اختراع کالاهای با کیفیت کرده است. موسسه نفت آمریکا به عنوان بزرگ ترین مرکز تجاری صنعت نفت و گاز توانسته است در زمینه تولید، پالایش، پخش و سایر قسمت های صنعت نفت با حدود 650 شرکت و موسسه همکاری نماید.
موسسه نفت آمریکا (American petroleum institute) هرسال در حدود سیصد هزار جزوه وکتابچه، نرم افزارسیستمی، کاتالوگ راهنما و استاندارد فنی چاپ می کند. بازاریابی، انتقال، پالایش، ایمنی، اندازه گیری نفت، اکتشافات و تولید عنوان هایی هستند که در کاتالوگ های منتشر شده قابل روئیت هستند.

توضیحات:

استانداردهای API تحت فرایند تأیید شده موسسه استاندارد ملی استاندارد API توسعه داده می شود و اطمینان حاصل می شود که استانداردهای API نه تنها به دلیل دقت فنی آنها بلکه اعتبارنامه شخص ثالث آنها نیز شناخته شده است که پذیرش توسط تنظیم کننده های ایالتی ، فدرال و بین المللی را تسهیل می کند.

مشاوره جهت اخذ تایپ تست سری استانداردهای API

استاندارد های APIدر 19سری تعریف شده است که به سرح ذیل است و با توجه به تحریم های آمریکا گروه کارگزاران ارزیابی چابک آماده همکاری جهت اخذ تایپ تست این استانداردها از موسسه السپکتا فنلاند می باشد

سری 1: کمربند
سری 2: سازه های دریایی
سری 4: دریک ها و دکل ها
سری 5: کالاهای لوله ای
سری 6: شیرآلات و تجهیزات Wellhead
سری 7: تجهیزات حفاری
سری 8: ابزارهای بالابری
سری 9: طناب سیم
سری 10: سیمان های چاه نفت
سری 11: تجهیزات تولید
سری 12: کشتی های تولیدی اجاره ای
سری 13: مواد سیال حفاری
سری 14: ایمنی دریایی و ضد آلودگی
سری 15: لوله فایبرگلاس و پلاستیک
سری 16: سیستم های کنترل چاه حفاری
سری 17: سیستم های تولید زیر دریا
سری 19: تجهیزات تکمیل