سلام ، به سایت کارگزاران ارزیابی چابک خوش آمدید.

دریافت گواهینامه CE اروپا
چطور گواهی CE معتبر بگیریم ؟
کارگزاران ارزیابی چابک در ارائه خدمات ارزیابی و صدور گواهینامه (CE) اروپا برای گستره وسیعی از محصولات،پیشرو در بازار صدور گواهی محصول ایران و همچنین یک مرجع فنی و پشتیبان شفاف برای راهنمایی و پاسخگویی به ابهامات و پرسش های تولید کنندگان و مشاوران باتوجه به ابهامات زیاد بازار صدور گواهی محصول ایران تلقی می شود .

در این بخش ، توضیحات مهم درباره قوانین ارزیابی و درج نشان CE اروپا برای محصولاتی که بیشترین سهم درصادرات به اتحادیه اروپا به خود اختصاص داده اند، در ذیل بیان شده اند

دایرکتیو LVD برای اخذ  CE برای وسایل برقی ولتاژ پایین
دایرکتیو LVD به شماره 2014/35/EU برای انطباق با الزامات استاندارد CE در اتحادیه اروپا ، به منظور اطمینان پیدا کردن از اینکه تجهیز الکتریکی در درون محدوده های ولتاژ معین ، سطح بالایی از حفاظت و به مخاطره نیفتادن مردم، حیوانات و دارایی ها را در اروپا فراهم می نماید ، از تاریخ 20 آوریل 2016 (1395/02/01) ، مورد استفاده قرار می گیرد .

دایرکتیو LVD برای گستره وسیعی از وسایل الکتریکی شامل هر دو گروه وسایل مورد استفاده مصرف کنندگان و استفاده های حرفه ای می شود ، بعنوان مثال:
انواع لوازم خانگی الکتریکی/الکترونیکی,انواع کابل ها,یونیت های تامین انرژی,تجهیزات لیزری,اجزای مشخص مانند فیوزها ورکیتیفایرها

دایرکتیو مربوط به دریافت گواهینامه CE بالابرها یا Lifts به شماره 2014/33/EU برای چه محصولاتی کاربرد دارد؟
بالابرهایی که بصورت دائم برای ساختمان ها و یا محل های در حال ساخت ، خدمت رسانی می نمایند ، و بالابرهایی که برای حمل اشخاص و یا کالاها مورد استفاده قرار می گیرند .
دایرکتیو مربوط به اخذ گواهینامه CE بالابرها یا Lifts به شماره 2014/33/EU برای چه محصولاتی کاربرد ندارد؟
بالابرهایی که سرعت آنها پایین تر از 0.15 متر بر ثانیه باشد .
آسانسورها (Hoist) های مربوط به محل های ساخت و ساز
مسیرهای کابلی ، شامل نوع خاصی از راه آهن که از شیب های با زاویه تند بسمت بالا و پایین حرکت می کند و واگن ها توسط طناب فلزی قوی کشیده می شوند .

به چه تجهیزاتی Machinery گفته می شود؟
یک مجموعه که با یک سیستم حرکتی، به جز آنهایی که بطور مستقیم نیروی انسان یا حیوانات بر آن اعمال می شود، متصل شده یا مد نظر است تا متصل شود و شامل قطعات بهم متصل شده که دست کم یکی از آنها حرکت نموده و برای یک کاربرد خاص ، به هم متصل شده اند.
یک مجموعه بر اساس تعریف فوق ، که فقط اجزای آن موجود نیستند، تا در محل، به دستگاه یا به منابع انرژی و حرکت، متصل شوند.,وسایل و تجهیزاتی که در دامنه این دایرکتیو قراردارند شامل:ماشین آلات,تجهیزات قابل تعویض,اجزای ایمنی,لوازم یا تجهیزات جانبی بالابرها,زنجیرها، طناب ها,وسایل انتقال مکانیکی قابل جابجایی,ماشین آلاتی که بخشی از آنها کامل است میباشند