سلام ، به سایت کارگزاران ارزیابی چابک خوش آمدید.

 گواهینامه پیشگیری از خسارت LPCB چیست؟

صدور گواهینامه یا تاییدیه شخص ثالث یک فرآیند ارزیابی انطباق میباشد که توسط نهادی مستقل از سازمان های تامین کننده و مشتری انجام می شود. این نوع گواهی، تأیید می کند که محصولات و خدمات الزامات استانداردهای مرتبط را برآورده کرده اند و به طور دوره ای نیز انطباق آن مورد ارزیابی قرار می گیرد. LPCB یکی از مراجع بین المللی صدور گواهینامه پیشگیری از خسارات در صنعت ایمنی، امنیت و آتش نشانی است. در این مطلب از مقالات گروه ارزیابان چابک به بررسی این گواهینامه می پردازیم.

LPCB مخفف عبارت Loss Prevention Certification Board به معنای هیئت صدور گواهینامه پیشگیری از تلفات است. هیئت صدور گواهینامه پیشگیری از خسارت LPCB یک مرجع معتبر صدور گواهینامه بین المللی در زمینه های ایمنی و حفاظت از آتش است. تاییدیه LPCB توسط دولت ها و مقامات نظارتی در سراسر جهان، به ویژه در آسیا و اقیانوسیه، خاورمیانه و اروپا به رسمیت شناخته شده است.
هیئت صدور گواهینامه پیشگیری از خسارت LPCB بیش از 150 سال است که با صنایع و بیمه گرها کار می کند تا استانداردهای لازم را برای اطمینان از عملکرد مؤثر تجهیزات اعلام و اطفای حریق و خدمات آتش نشانی و امنیتی تنظیم کند.
زمانی که LPCB برای اولین بار شروع به صدور تاییدیه کرد، آنها اغلب بر اساس استانداردهای پیشگیری از ضرر خودشان عمل می کردند. در طول سال ‌ها، بسیاری از این استانداردها در سایر استانداردهای بریتانیا، اروپا و بین ‌المللی گنجانده شده ‌اند.

 

فرآیند صدور
فرآیند صدور گواهینامه پیشگیری از خسارت LPCB شامل ارزیابی و آزمایش محصولات برای اطمینان از مطابقت آنها با استانداردهای کیفی تعیین شده توسط تیمی از متخصصان است که ممکن است شامل تنظیم کننده، بیمه گر، طراح، تولید کننده، نصب کننده، مهندس و سایر متخصصان باشند.

تایید محصولات معمولا بر اساس آزمایشاتی است که توسط آزمایشگاه‌ های مورد تایید LPCB انجام می‌ شود. این گواهینامه توسط ممیزی های منظم حفظ می شود تا اطمینان حاصل شود که محصول همچنان با معیارهای تأیید مطابقت دارد.

در ساده‌ترین حالت، فرآیند تأیید LPCB از استانداردهای موجود به عنوان مبنای فهرست ‌بندی استفاده می‌کند. با این حال، در جایی که هیچ استانداردی وجود ندارد، آنها همچنان می توانند محصولات نوآورانه را با استفاده از تجربیات دانشمندان و گروه های متخصص خود برای ابداع یک رژیم ارزیابی مناسب برای محصول یا خدمات مورد نظر تأیید کنند.

هنگامی که مرجع صدور گواهینامه پیشگیری از خسارت LPCB اطمینان حاصل کرد که یک محصول، خدمات یا شرکت استانداردهای لازم را برآورده می کند، گواهی LPCB را صادر می کند و آنها را در کتاب قرمز (LPCB Red Book) فهرست می کند ور در وبسایت خود قرار می دهد. آدرس این وبسایت https://www.redbooklive.com می باشد
متاسفانه به دلیل تحریم ها اطلاعات ایران ازین کتاب حذف شده است
در حال حاضر فقط میتوانیم تایپ تست های این استاندارد را از یک آزمایشگاه فنلاندی به نام السپکتا برای متقاضیان اخذ نماییم.

اخذ گواهی نامه تایپ تستLPCP

ما با همکاری آزمایشگاه السپکتا فنلاند که یک آزمایشگاه ISO17065 آکرودیته تست محصول است قادر هستیم تایپ تست و تست ریپورت استاندارد های در حوزه سیم وکابل-تجهیزات الکترونیکی -تجهیزات اعلام حریق و انواع لوله های فایبر گلاس را با قابلیت رجیستر بین المللی ارائه نمائیم.