واژه CE مخفف کلمه فرانسوی "Conformité Européne," و یا Conformity European به مفهوم « تطابق اروپایی» میباشد

بعبارتی دیگر CE بر گرفته از دو کلمه « Community European » به مفهوم « اروپای متحد» می باشد .علامت CE انطباق محصول با قوانین و مشخصات تعریف شده در اروپای متحد را نشان می دهد .

محصولی که موفق به اخذ این آرم می شود ، می تواند در تمامی کشورهای اروپای متحد و اتحادیه تجارت آزاد اروپا ( بجز کشورهای سوییس و لیختن اشتاین ) بدون محدودیت برای فروش ، به بازار عرضه شود 

با داشتن آرم CE مجوز ورود به بازارهای اروپایی را پیدا می نماید علامت CE تطابق محصول با الگوها و دستورالعمل های تعریف شده در این اتحادیه را نشان می دهد .
بعبارت دیگر ، داشتن این علامت بیانگر رعایت حداقل الزامات اساسی تعریف شده در زمینه تولید محصولات جهت حفاظت از سلامتی و ایمنی مصرف کننده و نیز محیط زیست می باشد.

گواهی CE به سازمان تعلق نمیگیرد،بلکه به محصول تولیدی آن سازمان تعلق میگیرد،بنابراین شرکتی که محصولات متنوعی تولید میکند باید برای تک به تک محصولات نشان CE ،رادریافت نماید،البته باید محصولات تولیدی بررسی گردد تادرصورت امکان به گروه محصول تولیدی مدرک CE ،تعلق بگیرد.
CEخوداظهاری ، انطباق براساس اظهارات خودشرکت تولیدکننده صادر میگردد،ودرگواهینامه لغت خوداظهاری ذکر میگردد،وگواهی که اصطلاح اورجینال نمیباشدوطبق اظهارت وشواهدوآزمایشهای سازمان یا شرکت گواهی دهنده تایید می گردد
اخذ نشان CE اورجینال،درایران کاربردی نداردوصرفاچون متداول شده است شرکت هاخواهان دریافت آن هستند،امابایدذکرکرد نشان CE فقط متعلق به کشورهای عضو اتحادیه اروپامیباشد و شرکتهایی که قصد صادرات محصول به کشورهای اروپایی دارند برای مجوز ورود محصول به نشان اورجینال نیازدارند.اما شرکتهایی که قصد صادرات ندارند و فقط داخل ایران یا کشورهای غیراتحادیه اروپا صادرات محصول دارندمی توانند از گواهینامه های سی ای خود اظهاری به همراه تست ریپورت معتبر  استفاده نمایند.

گروه کارگزاران ارزیابی چابک تحت قرار داد با موسسه سوروین کوآلیتیSQC که دارای آزمایشگاه معتبر17065با تاییدیه مرجع اعتبار بخشی بین المللی در خصوص انجام تست وآزمون برروی کالا مطابف استانداردهای  EN اروپایی  می باشد وامکان صدور گواهی نامه سی ای مارکینگ خوداظهاری را به همراه تست ریپورت معتبر دارا می باشد.

همچنین درصورتی که متقاضی قصد صادرات به اروپا واخذ نشان سی ای اورژینال داشته باشد این گواهی برای ایشان ازموسسات NB به صورت اورژینال اخذ می گردد . درصورت نیاز به اخذ گواهی نامه سی ای مارکینک برای شرکت در مناقصات داخلی وحوزه کشورهای  عربی در محدوده تجهیزات ضد انفجارATEX-تجهیزات ولتازپایین LVD-ساخت سازConstruction دارید با ما مشورت نمایید چرا که گواهی های صادرشده از ا موسسهSQC  موردتایید در اغلب وندور لیستهای صنعت نفت و پتروشیمی وصنایع برق والکترونیک بوده رزومه قابل توجهی در این حوزه در داخل کشور وخارج دارا می باشد .

انتخاب شرکت گواهی دهنده معتبر ایزو  و سی ای مارکینگ در سازمان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد، در ایران شرکت های مختلفی خود را به‌عنوان مرکزبین المللی صدور گواهینامه ایزو و نماینده شرکت های خارجی معرفی می‌نمایند,مدیران سازمان های ایران بنا به دلایل مختلف، تمایل زیادی به اخذ گواهینامه های بین المللی دارند، بدین‌جهت بیشتر به دنبال اخذ گواهینامه‌های ایزو  و سی ای می‌باشند تا پیاده سازی ایزو ورعایت الزامات محصول مطابق دایرکتیو اتحادیه اروپا .افراد غیرمتخصص و شرکتهای فیک از تقاضا و میل به دریافت گواهینامه‌های بین‌المللی، استفاده نموده با معرفی خود به عنوان مر کز صدور گواهینامه بین المللی ایزو  و سی ای اقدام به فروش یک برگ کاغذ با نام  گواهینامه ایزو می‌نمایند. در صورتی که اطلاعاتی در خصوص شرکت های گواهی دهنده معتبر و مراجع اعتباردهی شرکت گواهی دهنده ایزو  و سی ای ندارید می‌توانید قبل از انتخاب شرکت گواهی دهنده از خدمات مشاوره ما در خصوص  شرکت گواهی دهند ه به صورت رایگان استفاده نمایید

Please publish modules in offcanvas position.