بازرسی فنی لیفتراک

گواهی نامه سلامت لیفتراک

امروزه کاربرد فراوان لیفتراک ها در صنعت و همچنین بالا رفتن آمار حوادث ناشی از عدم رعایت ایمنی کار با لیفتراک ها , عدم بازرسی به موقع , نداشتن یک برنامه منظم سرویس و نگهداری و فرسوده بودن قطعات و تجهیزات باعث توجه خاصی به ایمنی لیفتراک ها شده است

از این رو بازرسی و تست لیفتراک از اهمیت بسیاری برای اطمین انخاطر از صحت کارکرد دستگاه , افزایش طول عمر , کاهش حوادث و خطرات و همچنین افزایش ایمنی در محیط برخوردار می باشد .گروهارزیابان چابک با در اختیار داشتن کارشناسان فنی مجرب و آموزش دیده آماده ارائه خدمات فنی صدورگواهی نامه سلامت لیفتراک جهت صادرات با تائیدیه NACI براساس استاندارد ASMEبه شرح ذیل می باشد :
بازرسی و تست لیفتراک برقی
بازرسی و تست لیفتراک دیزلی
بازرسی و تست لیفتراک دو گانه سوز

مراحل تست و بازرسی لیفتراک

تست و بازرسی لیفتراک، به صورت روزانه حین بهره برداری، توسط چک لیست های مرتبط و بازرسی ادواری در بازه های زمانی مشخص می تواند تا حدود زیادی از اینگونه حوادث جلوگیری کند. آموزش رانندگان و اپراتورهای لیفتراک در خصوص ایمنی لیفتراک نیز در کنار انجام این بازرسی ها ضروری است. چرا که بسیاری از حوادث لیفتراک، نه به دلیل مشکل در دستگاه بلکه به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی توسط اپراتورها رخ می دهد.
01
ابتدا مشخصات فنی لیفتراک از قبیل مارک لیفتراک، مدل، سال ساخت، تناژ، نوع و … از روی پلاک مشخصات و مدارک موجود یادداشت وعکس برداری می شودو سوابق تعمیرات و نگهداری، حوادث و بازرسی های پیشین انجام گرفته بررسی می گردد. پس از آن نوبت به بازرسی ویژوال ( چشمی ) اجزای لیفتراک مطابق با چک لیست استاندارد بازرسی لیفتراک می رسد. کلیه اجزا و سیستم های اصلی مانند: سیستم هیدرولیک، شاخک ها، وجود نشتی، لیورها، گیج ها، سیستم سوخت رسان و موتور، دکل و زنجیر، تایرها و … توسط بازرس ماهر و باتجربه مورد بازرسی قرار می گیرد.
02
در مرحله بعد، در صورتی که موارد عدم انطباق در حد قابل قبول باشد، لیفتراک مورد تست بار استاتیک قرار می گیرد. بدین معنا که در حالت بدون حرکت لیفتراک، بار آزمون که بر اساس ظرفیت تعیین می گردد بالا برده می شود و با گذشت زمان عملکرد سیستم هیدرولیک، وجود نشتی و وضعیت سایر اجزا مورد بررسی قرار گرفته و موارد ثبت وفیلم برداری می گردد.
03
مرحله آخر تست و بازرسی لیفتراک، تست دینامیک و در حرکت لیفتراک است. تناژ بار آزمون در این مرحله نسبت به تست استاتیک کمتر است. عملکرد لیفتراک حین حرکت و همراه با بار تست می گردد. وضعیت ترمز های دستی و پدالی، سیستم های هشدار دهنده، تعادل لیفتراک و … در این مرحله از تست و بازرسی لیفتراک مورد بررسی وفیلم برداری قرار می گیرد.

بازرسی و تست فنی جرثقیل

ضرورت بازرسی فنی توسط شرکت بازرسی
در پروژه ها و کارگاه ها، کارفرمایان جهت اطمینان از ایمنی مراحل ساخت و ساز و جلوگیری از بروز حوادث جبران ناپذیر و تاخیر احتمالی در پروژه، پیمانکار را ملزم به انجام بازرسی فنی و دریافت گواهینامه سلامت برای تجهیزاتی مثل انواع جرثقیل، تاورکرین، لیفتراک و … می نمایند.
مراحل بازرسی و صدور گواهی نامه سلامت جرثقیل چه هستند؟
درخواست مشتری مبنی بر انجام بازرسی فنی و ارسال مشخصات تجهیزات از قبیل نوع، مارک، مدل، تناژ و
انجام بازرسی فنی توسط شرکت بازرسی مطابق با چک لیست های معتبر و بررسی قطعات و عملکرد تجهیز
ارائه گزارش کامل بازرسی فنی به تفکیک هر تجهیز و تایید یا عدم تایید کلیه قطعات
در صورت عدم وجود عیوب و مغایرت های حیاتی، انجام تست بار
( LOAD TEST ) در صورت عدم سلامت قطعات، تعیین فرصت جهت برطرف کردن موارد و سپس انجام تست بار
NACI صدور گواهینامه سلامت با تائیدیه

مزایای گروه ارزیابان چابک

فعالیت تخصصی در حوزه بازرسی فنی انواع جرثقیل و لیفتراک
بهره گیری از چکلیست های معتبر و بروز مطابق با آخرین ویرایش استاندارد های مرتبط
استفاده از بازرسین مجرب
ارایه گواهی سلامت با تائیدیه NACI

سایرخدمات بازرسی فنی

بازرسی چاه ارت
بازرسی آسانسور
بازرسی مخازن
بازرسی دیگ بخار
بازرسی تاور

Please publish modules in offcanvas position.